MARCUS GREER KİMDİR ?

Dünya Şampiyonu Furkan İmamoğlu Hakkında

Merhabalar, Ben Furkan İMAMOĞLU!

Temmuz 1997, İstanbul doğumluyum. Şimdilerde Marcus Greer(*) adı ile anılsam da asıl ismim Furkan İmamoğlu’dur. Genç yaşta arkadaşlarımın verdiği takma isim, bugün neredeyse gerçek adımdan ve benden ayrılmaz bir parça oldu.* 9 yaşıma kadar İstanbul’da yaşadım. Ancak ailemin işleri sebebi ile hep birlikte Malezya’ya yerleştik. Yeni bir yer, yeni bir kültür genç yaştaki beni bayağı etkiledi. Ancak bu yeni topraklar bende yeni bir başlangıç yapma isteği ile zaten var olan spor sevgimin, daha özel bir alan olan Fitness’e kaymasını sağladı.

Çocukluk yıllarımda beni şekillendiren Malezya kültürü ve onların bu spora olan ilgisi ile ben de Fitness/Bodybuilding’e başladım. Ailemin desteğiyle de sıkı bir disiplin altında hem gönül verdiğim sporda hem de derslerimde çalışmaya başladım.


Haftanın her günü, okul ve antrenmanlarla geçen zorlu günler, Malezya’nın en iyi sporcularından aldığım eğitim ve takdir ile meyvelerini vermeye başladı. Azim, istek, disiplinli çalışma ve yetenek, 15 yaşımda katıldığım profesyonel yarışmada birincilik ödülü almamı sağladı. Newfort Gym tarafından düzenlenen Malezya Atletik Fizik Yarışmasındaki birinciliğim profesyonel hayatımın da önünü açtı.
Disiplinli ve azimli çalışma hayatımın her dönemine hakimdir. Azmin ve çalışmanın öneminin bilinci ile spor hayatıma devam ettim. 2018 senesinde Türkiye’de ilk defa düzenlenen WBBF Grand Prix World Championship, Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda hem küçükler (-23 yaş) hemde büyükler (+23 yaş) kategorisinde ayrı olarak iki tane birincilik aldım.
2019 Danimarka IFBB Pro Nordic yarışmasında 2. oldum.
Malezya ve Tayland’da düzenlenen birçok yarışmaya katılarak, çeşitli dereceler aldım. 2016 senesinde ailemle Türkiye’ye kesin dönüş yaptık ve profesyonel kariyerime burada devam etmeye başladım. Aynı sene Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda kendi kategorimde 5. oldum.
2018 senesinde de katıldığım Kıbrıs’ta düzenlene W.A.B.B.A World Cyprus 2018 yarışmasında küçükler (-24Yaş) kategorisinde 2. olarak, bu disiplin çalışmamın başarısını yeniden elde ettim. 22 Haziran 2019’da Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen Czech Virus Cup, Dünya Şampiyonası’nda kendi kategorimde birinci oldum. Bu şekilde toplamda 3 kere dünya şampiyonu ve 3 kere de dünya ikinciliğine sahip oldum.
2019 Çek Cumhuriyeti Czech Virus Cup Kendi kategorimde 1., büyükler kategorisinde 2. oldum.


Şu an profesyonel spor hayatıma devam ederken, elde ettiğim deneyimlerden başkalarının da yararlanması açısından profesyonel antrenör olarak, sağlıklı ve fit olmak isteyen herkese destek veriyorum. Ayrıca, Youtube ve Instagram kanallarımdan da takipçilerime spor ve beslenme konularında bilgiler vererek, tecrübelerimi paylaşıyorum. Türkiye’de bir ilkin içerisinde yer alarak uzaktan fitness eğitmeni olarak da desek vererek, İstanbul dışında olup, bu alanda eğitim almak isteyenlere de eğitim ve deneyim paylaşımı ile antrenörlük yapıyorum.

Azim ve disiplin bu spor için çok önemlidir. Herkes hedeflerine ulaşmak için bu iki prensiple çalıştığında üstesinden gelemeyeceği şey yoktur. Siz de ben yapamıyorum, ben yapamam, gibi olumsuz düşünceleri aklınızdan silin. Birlikte her şeyin üstesinden gelebiliriz. Tek yapmanız gereken beni arayarak, hedeflerinize bir adım daha yaklaşmak olacaktır.

*Marcus Greer, ünlü rap sanatçısı 50 Cent’in, rol aldığı Get Rich Or Die Tryin isimli filme canlandırdığı karakterin ismidir. Bu film, azmin ve başarının öyküsünü anlatır. Arkadaşlarım bu spordaki çalışmalarımdan esinlenerek, beni bu karakter ile çok benzeştirdiklerinden bu ismi verdiler. Şimdilerde hem Türkiye’de hem de yurtdışında gerçek adımdan çok bu isimle tanınıyorum.

MARCUS GREER

Marcus Greer işini yapmayı; insanları değiştirmeyi seven ve üyelerine karşı çok ilgili birisidir. Hala kafanızda tereddüt var ise "0850 305 84 15" numaradan bize ulaşıp soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

MG Fitness App Uzaktan PT ile sağlığınızı güçlendirebilir, vücudunuzu şekillendirebilir, kilo verebilirsiniz.

Gelişmeleri Takip Edin !

mail listemize kayıt olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
MG FITNESS 2021. All Right Reserved.